ارسال بار و فریت بار هوایی

ارسال بار هوایی

ارسال بار هوایی یکی از خدماتی است که ایرلاین ها به مردم ارائه می کنند. دریافت بار از مبدأ مشخص و ارسال آن به مقصد مور نظر  از طریق خطوط هوایی و به وسیله هواپیما، تعریف مناسبی برای ارسال بار هوایی می باشد.

بیشتر ایرلاین ها علاوه بر جا به جایی مسافران، خدمات دیگری را نیز ارائه می کنند. هر شرکت هواپیمایی به مسافران اجازه می دهد تا مقدار مشخصی بار را همراه خود وارد هواپیما کند. درصورتی که بار شما از وزن مجاز بیشتر باشد، می بایست مبلغی به عنوان اضافه بار، پرداخت کنید.
به همین خاطر شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان برای ارائه خدمات بهتر، ارسال بار هوایی را در بین فعالیت های خود قرار داده اند. به این ترتیب مردم می توانند از طریق خدمات ارسال بار هوایی از حداقل وزن 10 کیلو گرم تا بالای 300 کیلوگرم بار را به راحتی به روش فریت بار ارسال کنند.

 

بار هوایی به دو روش ارسال می شود :ارسال بار هوایی

1-ارسال بار هوایی خارجی

2-ارسال بارهوایی داخلی

 

1-ارسال بار هوایی خارجی

بار هوایی خارجی مرسوله هایی هستند که در بین خطوط هوایی بین المللی جابه جا می شوند. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، لوازم و وسایل زندگی شان را که معمولاً وزن سنگینی دارد، می توانند به صورت هوایی به کشور مورد نظر خود ارسال کنند.
این لوازم بار هوایی خارجی هستند که به صورت فریت بار فرستاده می شوند. در حقیقت از آن جایی که این گونه بارها بین دو یا چند کشور جابه جا می شوند، با قوانین سخت گیرانه تری در ارسال بار هوایی خارجی روبرو هستیم.

 

نکات ارسال بارهوایی خارجی

بهترین کار برای ارسال بار به مقاصد خارج از کشور، مراجعه به شرکت های خدمات بارهوایی است. به این ترتیب لوازم شما به شیوه اصولی بسته بندی شده، تحویل گرفته می شود و تمامی مراحل اداری و گمرکی آن توسط این شرکت ها انجام می گردد. به این ترتیب می توان با خیال آسوده در زمان مقرر بار خود را در فرودگاه کشور مقصد تحویل گرفت.
 
* بعد از تحویل بار و بازرسی آن در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، بارنامه ای برایتان صادر می شود. حتماً توجه داشته باشید که در قسمت چپ بارنامه یک شماره سه رقمی (شماره ایرلاین) و شماره هشت رقمی(  کد رهگیری بار) ذکر شده و اشتباهی نداشته باشد.

* قبل از هر کاری از شرایط و قوانین فرودگاه مقصد به طور کامل اطلاعات کسب کنید. زیرا فرودگاه های بین المللی هر کدام قوانین خاص خود را دارا می باشند. به طور مثال در کشور ما با توجه به قوانین که وجود دارد، ارسال نوشیدنی های الکل دار مجاز نیست.

* سعی کنید حتماً کمتر از دو روز بعد از رسیدن بار به فرودگاه مقصد برای تحویل بار مراجعه کنید تا شامل جریمه نشوید.

* به صورت مداوم از طریق کد رهگیری، مسیر محموله خود را پیگیری کنید تا از زمان دقیق رسیدن آن مطلع شوید.

 

2-ارسال بارهوایی داخلی

ارسال بار داخلی، یکی از خدمات هوایی است که کالاها و لوازم را از شهرهای مختلف دریافت کرده و به مقاصد داخلی (داخل کشور)  ارسال می کند. در صورتی که قصد داشته باشید تا مرسوله ای را به شهر دیگری ارسال کنید، می توانید از خدمات ارسال بار هوایی داخلی استفاده کنید.
برای ارسال بار داخلی، دو روش وجود دارد. در روش اول می توان با شرکت هایی که خدمات حمل بار هوایی داخلی را برعهده دارند، تماس گرفت و حمل بار  را به آنها بسپارید. در روش دوم نیز به صورت مستقیم به دفاتر ایرلاین های داخلی مراجعه کرده و بار خود را تحویل می دهید. بعد از انجام تشریفات اداری وصدور بارنامه،  وسایل شما به مقصد مورد نظر ارسال می شود.

 
نکات حمل بارهوایی داخلی

برای ارسال بار می بایست، با شرایط و قوانین آن آشنا بود تا به این ترتیب در این پروسه با مشکل مواجه نشوید. در قسمت حمل بار هوایی داخلی معمولاً با مشکلات کمتری روبرو هستیم.

* از قوانین فرودگاه های داخلی در خصوص بارهوایی  اطلاعات لازم را کسب کنید.
* در هنگام مراجعه به شرکت های خدمات بارهوایی، مطمئن شوید که لوازم شما جز بارهای ممنوعه نباشد.
* شرایط حمل بار هوایی ایرلاین ها را بررسی کرده و مناسب ترین گزینه را بین آن ها انتخاب کنید.
*در هنگام صدور بارنامه توجه کنید که اشتباه یا مشکلی در این بخش پیش نیاید.
* برخی از شرکت ها در بخش ارسال بار داخلی، معمولاً تعرفه های مناسب تری دارند.

 

سایر خدمات فریت و ارسال بار شرکت پرواز شایلی