خدمات فریت بار

خدمات فریت بار

در زمینه ی حمل و نقل، فریت بار: حمل و ارسال بار مسافرین به گونه های متفاوت به صورت زمینی، هوایی و دریایی ست.به صورت کلی فریت بار صرفا جنبه تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی مسافر است که از طریق گمرگ فرودگاه و با هزینه ای کم به مقصد مورد نظر ارسال می شود و به جای اضافه بار برای مسافر به جهت صرفه جویی در هزینه بهترین گزینه است. با توجه به اینکه حمل و نقل هوایی بار نسبت به حمل و نقل بار زمینی و دریایی، هزینه بیشتری در بر می گیرد  اما به همان نسبت هم مزیت بار هوایی نیز بیشتر است. برای فریت بار قطعا صدور بارنامه یکی از ارکان مهم است.

به صورت کلی فریت بار مسافری ، برای افرادی که  قصد مهاجرت و یا سفر به خارج از کشور را دارند، بسیار کارکرد مناسبی دارد. چرا که مسافران با خیالی آسوده و هزینه ی مناسب بدون اضافه بار سفر خود را انجام می دهند.

در این جا شاید لازم باشد شما را با کارگو آشنا کنیم نام دیگری از خدمات ارسال بار که صرفا مخصوص به هواپیماهای بزرگ بلوگاست که بیشتر مورد استفاده صنعتگران برای کالاهای خریداری شده در زمینه ی تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

پس شایان ذکر است که کارگو با فریت بار متفاوت است چرا که در کارگو فقط محموله هایی با ماهیت تجاری ارسال می شود اما در فریت بار فقط محموله های مسافری.

فریت بار چیست؟

فریت بار برگرفته شده از کلمات لاتین فریت (Freight) و بار (Cargo) است که اغلب در صنعت حمل و نقل به منظور حمل و ارسال هوایی، زمینی، دریایی و ریلی استفاده می‌شود. افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت طولانی مدت به کشورهای دیگر را داشته باشد می تواند بارهای و لوازم مورد نیاز خود را با استفاده از شرکت های فریت و حمل بار هوایی به کشور مقصد بفرستد در اصطلاح به این نوع بارها که ماهیت تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی هستند فریت بار می گویند.
 

کارگو چیست ؟

برخی از تجار بین المللی برای ارسال کالاهای خود یا کالاهای خریداری شده از یک کشور دیگر را می توانند با استفاده از شرکت های هواپیمایی به کشور مقصد ارسال کنند به این نوع از محموله های باری که به صورت حمل بار هوایی انتقال می یابند کارگو می نامند، در واقع به محموله هایی که ماهیت تجاری دارند در اصطلاح کارگو می گویند.
 

تفاوت فریت بار و کارگو در چیست؟

برای فریت بار از پروازهای تجاری استفاده می شود و نه کارگو! ولی همین طور که گفته شد کارگو بار تجاری است و با هواپیماهای مخصوص حمل بار ارسال می شود.
برای فریت بار، مسافرین باید دقت داشته باشند که باید در حدود دو هفته قبل از پرواز خود با بخش فریت بار شرکت پرواز شایلی هماهنگ کنند تا اینکه کارشناسان فریت بار ما بتوانند به راحتی تمام مراحل ارسال بار را انجام دهند. معمولا فریت بار چند روز (در حدود 2 الی 3 روز) قبل از پرواز مسافر انجام می گیرد برای همین بهتر است که زمانبندی مناسبی را برای بسته بندی و فریت بار انتخاب کرد.

چه کشورهایی میزبان فریت بار هستند یا به زبان ساده تر در آن ها فریت بار صورت میگیرد؟

در هر نقطه ای از جهان پهناور که فرودگاهی وجود داشته باشد فریت بار انجام می شود.
چنانچه در شهر مورد نظر شما برای ارسال محموله ی تان فرودگاهی نباشد ما لوازم و بار شما را ابتدا به صورت هوایی به نزدیک ترین فرودگاه خواهیم رساند ، سپس بار را به صورت تراک زمینی از فرودگاه به مقصد مورد نظرتان فریت خواهیم کرد.

مراحل فریت بار مسافری از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به خارج از کشور