خدمات فریت بار

خدمات فریت بار

در زمینه ی حمل و نقل، فریت بار: حمل و ارسال بار مسافرین به گونه های متفاوت به صورت زمینی، هوایی و دریایی ست.به صورت کلی فریت بار صرفا جنبه تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی مسافر است که از طریق گمرگ فرودگاه و با هزینه ای کم به مقصد مورد نظر ارسال می شود و به جای اضافه بار برای مسافر به جهت صرفه جویی در هزینه بهترین گزینه است. با توجه به اینکه حمل و نقل هوایی بار نسبت به حمل و نقل بار زمینی و دریایی، هزینه بیشتری در بر می گیرد  اما به همان نسبت هم مزیت بار هوایی نیز بیشتر است. برای فریت بار قطعا صدور بارنامه یکی از ارکان مهم است.خدمات فریت بار

به صورت کلی فریت بار مسافری ، برای افرادی که  قصد مهاجرت و یا سفر به خارج از کشور را دارند، بسیار کارکرد مناسبی دارد. چرا که مسافران با خیالی آسوده و هزینه ی مناسب بدون اضافه بار سفر خود را انجام می دهند.

در این جا شاید لازم باشد شما را با کارگو آشنا کنیم نام دیگری از خدمات ارسال بار که صرفا مخصوص به هواپیماهای بزرگ بلوگاست که بیشتر مورد استفاده صنعتگران برای کالاهای خریداری شده در زمینه ی تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

پس شایان ذکر است که کارگو با فریت بار متفاوت است چرا که در کارگو فقط محموله هایی با ماهیت تجاری ارسال می شود اما در فریت بار فقط محموله های مسافری.

 

فریت بار چیست؟

فریت بار برگرفته شده از کلمات لاتین فریت (Freight) و بار (Cargo) است که اغلب در صنعت حمل و نقل به منظور حمل و ارسال هوایی، زمینی، دریایی و ریلی استفاده می‌شود. افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت طولانی مدت به کشورهای دیگر را داشته باشد می تواند بارهای و لوازم مورد نیاز خود را با استفاده از شرکت های فریت و حمل بار هوایی به کشور مقصد بفرستد در اصطلاح به این نوع بارها که ماهیت تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی هستند فریت بار می گویند.
 

کارگو چیست ؟

برخی از تجار بین المللی برای ارسال کالاهای خود یا کالاهای خریداری شده از یک کشور دیگر را می توانند با استفاده از شرکت های هواپیمایی به کشور مقصد ارسال کنند به این نوع از محموله های باری که به صورت حمل بار هوایی انتقال می یابند کارگو می نامند، در واقع به محموله هایی که ماهیت تجاری دارند در اصطلاح کارگو می گویند.
 

 

کارگوتفاوت فریت بار و کارگو در چیست؟

برای فریت بار از پروازهای تجاری استفاده می شود و نه کارگو! ولی همین طور که گفته شد کارگو بار تجاری است و با هواپیماهای مخصوص حمل بار ارسال می شود.
برای فریت بار، مسافرین باید دقت داشته باشند که باید در حدود دو هفته قبل از پرواز خود با بخش فریت بار شرکت پرواز شایلی هماهنگ کنند تا اینکه کارشناسان فریت بار ما بتوانند به راحتی تمام مراحل ارسال بار را انجام دهند. معمولا فریت بار چند روز (در حدود 2 الی 3 روز) قبل از پرواز مسافر انجام می گیرد برای همین بهتر است که زمانبندی مناسبی را برای بسته بندی و فریت بار انتخاب کرد.

 

 

 

چه کشورهایی میزبان فریت بار هستند یا به زبان ساده تر در آن ها فریت بار صورت میگیرد؟

در هر نقطه ای از جهان پهناور که فرودگاهی وجود داشته باشد فریت بار انجام می شود.
چنانچه در شهر مورد نظر شما برای ارسال محموله ی تان فرودگاهی نباشد ما لوازم و بار شما را ابتدا به صورت هوایی به نزدیک ترین فرودگاه خواهیم رساند ، سپس بار را به صورت تراک زمینی از فرودگاه به مقصد مورد نظرتان فریت خواهیم کرد.

 

مراحل فریت بار مسافری از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به خارج از کشور

گام اول: تماس با شرکت

شما با تماس با شرکت پرواز شایلی می توانید به صورت تلفنی و یا حضوری از مشاوره ی کارشناسان ما استفاده کنید چرا که همکاران کارشناس ما در زمینه مذکور پاسخگوی سوالات شما بوده و مطمئن ترین و سریع ترین راه ممکن را با پایین هزینه به شما پیشنهاد خواهند داد.
پس شما با مشاوره با کارشناسان ما می توانید  خدمات کلی فریت بار از قوانین کلی که شامل  تخفیفات و آگاهی کامل درباره کالای شماست را تا قوانین گمرکی فرودگاه مبدا و مقصد مطلع شوید.

گام دوم : بسته بندی به شکل کاملا تخصصی کالای ارسال شده

شاید یکی از مهمترین مراحل، ارسال بار مسافری می باشد که نقش مهمی در هزینه و سلامت کالای شما را دارد.

نکات مهم در بسته بندی استاندارد که توسط نیروهای  متخصص و با تجربه ی ما انجام میگیرد به شرح ذیل است:

•استفاده از مواد استاندارد و با کیفیت
•استفاده  به جا از ضربه گیر و محافظ
•استفاده از صندوق چوبی و فلزی در صورت لزوم
•چیدمان کاملا اصولی و حرفه ای  بار
•حذف مرسولات ممنوعه فریت بار مسافری
•تقسیم وزنی مناسب بار بین کالاهای بسته بندی شده.
پس با رعایت کردن نکات ذکر شده از جانب ما دیگر لازم نیست نگران پرداخت هزینه اضافی به ایرلاین و یا باز شدن مجدد کالای تان در گمرک و یا پرداخت دوباره هزینه مرسولات بسته بندی شده ی تان باشید ،
چرا که کالای با اطمینان خاطر و در نهایت سلامت به مقصد خواهد رسید.

یکی از نکات مهم در این زمینه :

اگر بسته بندی بار شما به صورت کاملا استاندارد نباشد ، بار توسط شرکت های خدماتی مربوطه و ایرلاین ها پذیرش نمی شود.
در صورت بسته بندی غیر اصولی ، مجبور به پرداخت هزینه وزن حجمی بار به ایرلاین می شوید.

گام سوم:  انتقال یا پیکاپ بار مسافری از درب منزل(مبدا) تا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

فرآیند انتقال بار به باربری فرودگاه امام خمینی جهت انجام تشریفات گمرکی و ادامه کار ، با نظارت کامل کارشناسان ما و با چیدمان استاندارد بار و بهره گیری از بهترین ترین ناوگان حمل و نقل درون شهری، به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی انجام می شود. سرمایه گذاری چشمگیری در جهت ایجاد زیر ساخت لازم برای تحقق این امر ، صورت می گیرد چرا که مراحل انجام فریت بار برای ما بسیار حائز اهمیت  است. داشتن ناوگان حمل و نقل کامل ، از وسایل نقلیه سنگین گرفته تا انواع وانت بارها و وانت ون، تنها بخشی از خدمات لجستیکی ما می باشد.

گام چهارم : تکمیل مدارک لازم جهت فریت بار مسافری

داشتن برخی مدارک ، چون : کپی پاسپورت و بلیط فرستنده و تکمیل کردن فرم های مربوطه ، الزامی ست.
زیرا که که کارشناسان ما کلیه اطلاعات در رابطه با مدارک لازم را ، به شما اطلاع داده و فرمهای مربوط به اظهار گمرک را ، در اختیار شما قرار می دهند . لازم به ذکر است که تکمیل و آماده سازی مدارک مورد نیاز، زیر نظر متخصصین با تجربه ی ما، در کوتاه ترین زمان برای شما مشتری عزیز صورت می گیرد.

گام پنجم: اخذ مجوزهای لازم جهت فریت بار

با توجه به ماهیت برخی بارها ، بسته بندی و یا بعضی از مقصدها که حساسیت های خاصی برای ورود کالا به کشور مقصد را دارند، و یا درخواست مشتری ، نیاز به گرفتن برخی مجوزها (از قبیل : صندوق چوبی، گواهی مبدا گواهی سم پاشی و...) قبل از ارسال بار وجود دارد .
کارشناسان با تجربه ی ما ، در کوتاه ترین، اقدام به آماده کردن و اخذ تمام مجوزهای لازم جهت ارسال و یا ترخیص بار در مقصد شما می نمایند.

گام ششم: انجام تشریفات گمرکی برای فریت بار

متخصصین با تجربه ی ما کلیه مراحل تشریفات گمرکی شما را در حداقل زمان ممکن برعهده گرفته و ، با بهترین نوع خدمت آماده ی خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی خواهند بود.

گام هفتم : صدور بارنامه، صدور بیمه نامه  و گرفتن رزرو جهت فریت بار مسافری

ارائه خدمات شامل:

صدور انواع بارنامه ها، بیمه نامه ها و گرفتن رزرو با اولین پرواز ممکن
با توجه به محدودیت موجود در بیمه مرسولات حمل هوایی، با همکاری شرکت های بیمه ای ایرانی و بین المللی، در صورت لزوم جهت بیمه مازاد بار ، شرکت ما آماده ی خدمت رسانی به شما خواهد بود.

گام هشتم : الصاق تک و لیبل، ایکس ری و تحویل بار به ایرلاین ها

کلیه اطلاعات مشتری از جمله اسم ، آدرس و شماره تماس ، در بارنامه‌ی هوایی مندرج می شود و هر بارنامه دارای یک شماره 11 رقمی منحصر به فرد خواهد بود، که این شماره به همراه اطلاعات کامل که شامل  وزن ، تعداد ، مبدا و مقصد بار توسط یک «تگ» بر روی بسته هاست الصاق می شود.
بعد از الصاق تگ وبازرسی کلیه‌ی بسته ها توسط دستگاه «ایکس ری»، بار به شرکت هواپیمایی مربوطه تحویل داده می شود و در قسمت انبار های عمومی گمرک شده و تا زمان انتقال به انبار هواپیما جهت ارسال، در این انبار محفوظ و نگه داری می شود.

گام نهم : تحویل بارنامه و سایر مدارک به مشتری

در این مرحله نسخه ای از بارنامه که شامل(قرار داد حمل) و کپی تمام مدارک و مجوز های اخذ شده و پرینت مربوط به رزرو بار است ، در اختیار مشتریان عزیز قرار گرفته و تسویه حساب انجام می شود .

گام دهم : پیگیری وپشتیبانی بار از مبدا تا مقصد

پشتیبانی 24 ساعت و پیگیری کالای ارسالی یکی دیگر از وظائف اصلی و مهم شرکت ماست.

 

 

 

سایر خدمات فریت و ارسال بار شرکت پرواز شایلی